Sprowadziłeś samochód z zagranicy? Sprawdź co dalej?
Średnia ocena: 5.00
Dziękujemy za oddanie głosu.
Polacy coraz częściej podpisują umowę kupna-sprzedaży samochodu, za granicą. Nic dziwnego. Auta, które jeżdżą po zachodnich drogach nie są tak zniszczone, jak te w Polsce. Po za tym większość przekonuje cena - auta sprowadzane zza granicy są tańsze i lepszym stanie.
Sprowadzenie upatrzonego samochodu do Polski, to jeszcze nie koniec przygód, jakie na Ciebie czekają. Koszty związane ze sprowadzeniem pojazdu zza granicy wiążą się z dodatkowymi opłatami, które niekoniecznie bezpośrednio dotyczą auta.
Kiedy przywieziesz swój wymarzony samochód:
-
Powinieneś udać się do swojego Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od towarów i usług, od pojazdów sprowadzanych z państw członkowskich Unii Europejskiej.
-
Jeżeli sprowadzasz samochód z państw członkowskich Unii Europejskiej, powinieneś jeszcze zapłacić akcyzę.
-
Każdy dodatkowy pojazd w Polsce, to dodatkowy bodziec zanieczyszczający środowisko, dlatego powinieneś też wpłacić 500 zł na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, tzw. opłatę recyklingową.
- Pamiętaj, że unikniesz również opłaty związanej z rejestracją pojazdu.
Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży samochodu, zastanów się, czy opłaty związane ze sprowadzeniem samochodu zza granicy nie przekroczą ceny tego samego samochodu kupionego w Polsce.